FAQ

Najczęściej zdawane pytania

Najlepszy czas to 8-9 miesięcy przed datą ślubu by ze spokojem omówić model sukni .

Zawsze proponuję zabrać na spotkanie wydrukowane formy sukien, które są inspiracją by na tej podstawie stworzyć suknię marzeń. 
Mogą to być elementy np. dekolt, rękaw, rodzaj koronki elementy wykończeniowe itp.
Wtedy możemy przejść do przymierzania sukni ślubnych w różnych fasonach oraz kolorystyce by dobrać taki fason i kolor w którym sylwetka jest pięknie wyeksponowana.

Należy zabrać ze sobą bieliznę “najlepiej cielistą ” oraz buty .

Zanim  nastąpi  proces szycia musimy podpisać umowę  w której zawarte są czszegóły dotyczące naszej współpracy .
Należy wpłacić zadatek w kwocie 1000zł w formie gotówki lub przelewem na nr konta podany w umowie.
Reszta kwoty zapisanej w umowie musi być uregulowana dzień przed wydaniem sukni, jeśli chodzi o formę przelewu ,lub w dniu wydania sukni w formie gotówkowej. 
Standardowo są trzy przymiarki czwarty to odbiór ale zdarza się,  że trzeba być raz lub dwa razy  więcej. Wynika to ze zmian zachodzących w sylwetce  z powodu chudnięcia co nie jest rzadkością, ale o tym w dalszej części. 
Pracę z suknią zaczynam na trzy miesiące przed datą i spotykamy się sukcesywnie raz w miesiącu .
Pierwszy etap to tzw. część bazowa czyli konstrukcyjna mało przyjemna dla klienta , ale bardzo ważna ponieważ na postawie tej bazy powstaje cała suknia. 
To właśnie przy tej części zaznaczam wszystkie wysokości szerokości głębokości itp. Oraz następuje wybór koronek i tkanin .
Druga przymiarka to część wizualna już  bardziej przyjazna dla klienta bo forma konstrukcyjna zamienia się w suknię czyli jest pokryta koronką, tiulem lub muślinem itd.
Na tej przymiarce dobieramy sobie dodatki w postaci biżuterii, ozdób do włosów,  welonów okryć wierzchnich.
Następuje ścięcie sukni i dopasowanie długości  .
Trzecia przymiarka to forma sprawdzenia całokształtu, ewentualnego dopasowania i dopracowania wszystkich szczegółów.
Suknia zostaje w pracowni do samego końca, w tygodniu ślubnym następuje sprawdzenie czy wszystko leży jak należy czy jest potrzeba dopasowania .
Dlaczego ?
Ano dlatego, że jak już wcześniej wspominałam największe chudnięcie panien młodych jest na dwa tygodnie przed ślubem bo to mocno intensywny czas dla nowożeńców i niestety 80% dziewczyn doznaje tzw. chudnięcia bezwiednego.
Dlatego kierując się swoim doświadczeniem oddaje suknię dzień przed ślubem ze spokojną głową co panna młoda na drugi dzień zakłada. 
To dobry sprawdzony  system dla obu stron, który pozwala uniknąć przykrych  niespodzianek w postaci za dużej niedopasowanej sukni w najważniejszym dniu.

Kontakt

Sikorskiego 78, Psarskie,
Wielkopolska, Polska

(+48) 504-149-636
visualprojekt74@gmail.com

Zaobserwuj

Copyright © 2018. VISUALPROJEKT